Obliczanie śladu Węglowego - - Obliczanie śladu węglowego: jak dbać o środowisko i zmniejszać emisję CO2?

Dodane: 25-05-2024 16:58

Obliczanie śladu węglowego: dlaczego to ważne? Ślad węglowy jest miarą ilości dwutlenku węgla (CO2) emitowanej do atmosfery przy produkcji, transporcie oraz korzystaniu z różnych produktów i usług. W obliczaniu śladu węglowego uwz

Obliczanie śladu Węglowego - - Obliczanie śladu węglowego: jak dbać o środowisko i zmniejszać emisję CO2? Obliczanie śladu węglowego

Obliczanie śladu węglowego: dlaczego to ważne?


Ślad węglowy jest miarą ilości dwutlenku węgla (CO2) emitowanej do atmosfery przy produkcji, transporcie oraz korzystaniu z różnych produktów i usług. W obliczaniu śladu węglowego uwzględnia się cały proces produkcji, począwszy od pozyskania surowców, poprzez produkcję, aż po dystrybucję i użytkowanie produktów.


Zmniejszenie śladu węglowego staje się coraz bardziej istotne w obliczu problemu zmian klimatycznych, spowodowanych głównie emisją gazów cieplarnianych do atmosfery. Dlatego podej